El Hierro - Kanárské ostrovy

krásy ostrova El Hierro je nejmenší a nejzápadnější z Kanárských ostrovů. Zaujímá plochu 278 km2, hlavní město je Valverde. Nejvyšší hora Malpaso 1 501 m.

Zásluhou rozmanité krajiny tohoto ostrova zde najdete nespočet míst pro pěší turistiku. Ostrov El Hierro je rájem také pro vyznavače potápění.

Mirador de La PeñaDíky křišťálově čisté vodě zde mohou pod vodní hladinou spatřit množství neuvěřitelných sopečných útvarů, ryb a živočichů. Je to jedno z nejkrásnějších míst pro potápění poblíž Evropy.

El TamadustePovrch a tvar ostrova byly utvářeny nejen sopečnou činností, ale také zemětřesením. Najdete zde jak různorodé vulkanické formace a vyprahlé plošiny, tak i úrodnou půdu plnou vinohradů nebo plantáží banánovníků. Díky pestrosti a bohatosti krajiny, flóry a fauny byl v roce 2000 ostrov El Hierro prohlášen biosférickou rezervací UNESCO.

pobřežíKoupání v místním průzračně čistém moři je velmi příjemné, písčité pláže zde však nenaleznete. Ostrov je plný krásné a nespoutané přírody, díky níž se návštěva ostrova El Hierro stane nezapomenutelným zážitkem. Možná i proto, že před časy objevitelských cest Kryštofa Kolumba bylo toto místo považováno za konec světa.

Inspirace na výlety po ostrově El Hierro:
  • La Restinga, maják Orchilla, jeskyně Cueva do Don Justo, nejoblíbenější místo pro potápění
  • Valverde, hlavní město s krásným kostelem Iglesia Santa Maria de la Concepción z 18. století
  • Las Puntas, nejmenší hotel světa, zapsaný v Guinessově knize rekordů
  • San Andrés, starobylé městečko ve výšce 1100 m n. m.
  • Sabinosa, lázeňské městečko s pěkným výhledem na záliv El Golfo
  • El Sabinar, místo, kde naleznete jalovce zkroucené větrem do prapodivných tvarů
reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.