Taba - Egypt

Taba - ideální prázdninová destinace pro strávení klidné dovolené. Ale nudit se zde určitě nebudete, i když je zde méně rušno než například v centru Hughardy. Městečko Taba je umístěno na severu země, u Sinajského poloostrova poblíž břehu Rudého moře. Je fakticky hraničním přechodem do sousedního Izraele.

Egypt - TabaJelikož Taba nepatří zrovna k rozsáhlejším letoviskům, není zde takový počet ubytovacích kapacit. Přesto si můžete vybrat z několika luxusních hotelů či menších hotýlků. Zejména pro mladé lidi je připraven Basata-Camp, jeden z nejlepších ekologických kempů v Egyptě. Proslulý je i hotel Taba Hilton s krásným výhledem a štěrkovou pláží. Skvělé ubytování nabízí také areál Taba Heights s několika pětihvězdičkovými hotely.

V posledních letech je možno do Taby létat z mnoha zahraničních destinací, jelikož je zde mezinárodní letiště. Dopravu do centra zajišťují transfery. V případě, že by vám lety do Taby nevyhovovaly, je zde možnost letět do Eilatu v sousedním Izraeli, který je odtud vzdálen jen asi deset kilometrů.

Díky své poloze je město ideální k fakultativním výletům do sousedního Izraele či Jordánska. Taba bývala dříve beduínským sídlem, proto není posetá množstvím památek jako jiná egyptská města. Doporučit však lze například výlet na Mojžíšovu horu. Při výletech do blízkého pohraničí nesmíte vynechat Jeruzalém se známou Zdí nářků. V Tabě můžete vychutnat golf na originálním pouštním hřišti s výhledem na nádherné pozadí pouštních hor.

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.