Sharm El Sheikh - Egypt

Z původní osady Sharm El Sheikh se během let stalo pulzující letovisko moderní doby. Sharm El Sheikh najdeme na jižním cípu Sinajského poloostrova a jako většina měst v této lokalitě je i Sharm el-Sheikh bývalou rybářskou vesničkou beduínů. Destinace bývá rozdělována na dvě samostatné části, tj. několik kilometrů vzdálenou zátoku Naama Bay, která se pyšní krásnými plážemi a hotely vysokého standardu, které eventuální hosty zaručeně nezklamou a na město s přístavem.

Egypt - Sharm El SheikhV Sharm el-Sheikhu najdete prakticky všechno na co jste v podobných střdiscích zvyklí. Obchůdky, kulturní střediska, bary, pobřežní promenády, noční zábavu, nákupní a zábavní centra a samozřejmě památky. Přejete-li si aktivní dovolenou, můžete navštívit pouštní safari a beduínské oázy, vyzkoušet jízdu na koních či velbloudech nebo si udělat výlet na načervenalé robustní horské masívy, zhruba dva tisíce metrů vysoké, kde je možno obdivovat pestrobarevné stany dnešních beduínů.

Přímo ve městě je také letiště pro mezinárodní lety a soustava přívozů a tunel činí město dobře dostupným, například z Káhiry. Hledat ubytování také nebude na dlouho. Soukromé kempy a síť hotelových řetězců Mövenpick a Hilton poskýtají ubytování v široké škále cenových kategorií.

Díky teplému subtropickému podnebí, které se vyznačuje suchými a horkými dny je tato lokalita prakticky celoročně rájem potápěčů, kteří zde obdivují bohatou scenérii útesů a množství korálových parků. Kromě podmořských aktivit si můžete zkusit windsurfing, vodní lyžování, plachtění a jiné vodní sporty. Vydáte-li se na celodenní výlet do přilehlých oblastí, nesmíte vynechat klášter svaté Kateřiny, Mojžíšovu horu, výlet do Barevného kaňonu a také lodní výlety na Ras Mohamed či Titan Island. Zájemcům může posloužit návštěva sirných lázní, které se specializují na léčbu revmatických onemocnění. Nedaleko letoviska je také Žraločí zátoka či přístav Sharm el-Moiya, kde sídlí místní jachtařský klub.

Egypt

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.