Hurghada - Egypt

Hurghada - táhlý, dvacetikilometrový pás hotelových středisek při pobřeží Rudého moře. Hurghada, která je dnes moderní turistickou oblastí ve velkém stylu, byla založena začátkem minulého století jako rybářská vesnice. Lokalita patří v současnosti k nejvyhledávanějším přímořským oblastem.

Po Hurghadě se doporučuje jezdit v mikrobusech či taxíkem. Zabydlet se můžete například v hotelu Conrad International, komplexu s menšími vilkami ve vlastní zátoce. Komfortní bungalovy Jasmin Village určitě také nejsou šlápnutím vedle. Zkrátka sehnat dobré ubytování není v této oblasti problém. Speciální službu mají bungalovy Magawish Village. Přímo na hotelu si můžete objednat bezplatné hlídání dětí. Hotel taky nabízí hostům možnost vyzkoušet si potápěčskou školu.

Egypt - HurghadaZabavit se můžete při vodních sportech či například hraním squashe. Samozřejmostí jsou luxusní restaurace i malé typicky arabské kavárny, nákupní střediska, trhy, kluby, bary a kasina. Dahar je z hlediska kultury nejzajímavější částí města. Jeho rušené ulice se stánky, bazary a obchůdky nabádají k nákupu suvenýrů, zatímco mešity k návštěvě a rozjímání. Díky množství krásných útesů zde potkáte množství potápěčů a z důvodu příznivých povětrnostních podmínek zase množství windsurferů, jachtařů a dalších nadšenců pro vodní sporty.

Turisti sem nejezdí jen na poznávací zájezdy, ale i na ozdravné pobyty - Hurghada je totiž také lázeňským městem. Milovníci podmořského světa si nesmí nechat ujít návštěvu muzea a akvária, kde je k vidění kompletní kolekce flory a fauny Rudého moře. Pobřeží okolo Hurghady je dosti členité, proto nevynechte příležitost zajet si na některý z množství ostrovů. Navštívit můžete třeba ostrovy Giftun, Shrab Abu Shiban, Shrab el-Erg, Shadwan a další.

Přibližně 30 kilometrů na sever od Hurghady leží El Gouna, malá vesnička obklopená lagunami, která určitě také stojí za návštěvu. Místní autobusové linky vás spolehlivě dopraví na místo a zpět. V El Gouně se rozprostírá také proslavené mezinárodní golfové centrum Steigenberger Golf Resort. O několik kilometrů dál najdeme poloostrov, na němž se nalézá letovisko s názvem Soma Bay.

Egypt

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.