Dahab - Egypt

Dříve beduinská vesnice Dahab je menší město ne příliš vzdálené od letoviska Sharm el-Sheikhna, které se rozprostírá na jihovýchodním břehu Sinajského poloostrova. Nejbližším mezinárodním letištěm je Sharm el-Sheikh, ze kterého se sem dostanete místní linkovou dopravou. V současné má město samozřejmě větší rozlohu a jinou podobu než v dřívějších dobách. Skládá se ze dvou částí, přičemž v první z nich - Assalahu - najdeme i dnes původní beduínskou komunitu spolu s trempy a dobrodruhy. Jižní část města, tzv. Mashraba je plná moderních hotelových komplexů. Ubytování zde najdete ve všech cenových kategorií, od luxusních hotelů po mládežnické ubytovny. Obecně ale platí, že ubytování v Dahabu je poměrně jednoduché a cenově přijatelné.

Egypt - DahabDahab je jednou z hlavních cílových stanic potápěčů z celého světa. Oblíbeným místem pro potápění a šnorchlování je skalnatá kotlina - Dahabs Blue Hole - s přímo klesajícími stěnami. Místo je ideální také pro ostatní vodní sporty. Spolehlivé větry vytváří skvělé podmínky windsurfingu a jachtingu. Plážové restaurace, které poskytují originální směsici hippie a beduínského způsobu stolování jsou příjemným místem. Jsou umístěny blízko moře a místo klasických židlí se v nich můžete posadit na pestrobarevné polštářky a jíst u nízkých stolků. Klasikou na jídelníčku jsou ryby či plody moře připravované individuálně, dle přání zákazníka.

Asi dvě hodiny jízdy od města se nachází hora Sinaj a klášter svaté Kateřiny, které můžete využít pro celodenní výlet. V okolí je také množství safari, na výběr budete mít z velbloudích, koňských, čtyřkolkových nebo džínových.

Egypt

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.