Alexandria - Egypt

Alexandrie - město, které bylo založeno roku 332 před naším letopočtem samotným Alexandrem Velikým. Jedno z nejvíce oblíbených měst z Egypta u evropských turistů. Ze všch oblastí Egypta je nejméně ovlivněna arabskou kulturou. Ženy zde jsou méně zahalené než v ostatních částech země. Dnes je to proslulé místo plné luxusních hotelů, kam jezdí na dovolenou nejen cizinci, ale především samotní Egypťané.

Alexandrie má dva přístavy, Západní a Východní. Do Západního přístavu míří všechny dopravní a výletní lodě, zatímco Východní přístav je určen pro lodě rybářské. Jak Alexandrie, tak Káhira mají metro i systém tramvají, které jezdí alespoň částí města. Metro jezdí po pár minutách, přičemž jízdenka není moc drahá.

Egypt - AlexandriaBohatá nabídka hotelů odpovídá klasickým mezinárodním standardům. Vyšší cenové kategorie poskytují kromě toalet a koupelny také televizi, telefon, minibar. Jako jeden z luxusnějších hotelů zmiňme např. Cecil Sofitel, k němuž patří i přilehlé kasino. Hotel má bohatou historii slavných osobností, které zde v minulých letech pobývaly. Hned vedle leží rodinný penzion Acropole, který si oblíbíte pro jeho přátelskou atmosféru.

Pláže v Alexandrii jsou tvořeny bílým pískem a omývány mořem azurové barvy. Táhnou se po celém pobřeží až po Mersa Matrou, přírodní zátoku s průsvitnou vodou.

Z míst, která stojí za návštěvu nelze opominout Kleopatřiny lázně, zbořený chrám Ramsesa II., kostelík z raného koptského období nebo. Další z pamětihodností je pevnost Kait Bey, která byla vystavěna na místě, kde stával maják Pharos. Ten byl vystavěn Ptolemaiem II. a zařazen mezi sedm divů světa. Ve 14. století však bohužel došlo k jeho zničení. Dále za návštěvu stojí restaurovaná mešita s krásně zdobenou kopulí nesoucí název Abú el-Abbás. Je považována za mistrovské dílo arabské architektury a byla vybudována již v 18. století. Během měsíce ramadánu je mešita místem setkání věřících. Můžete shlédnout také Pompeiův sloup, 27 metrů vysokou památku postavenou z růžové asuánské žuly. Nedaleko sloupu najdete Kom esh - Shukaffa, rozlehlé pohřebiště. Zhruba dvacet kilometrů od centra města se rozprostírá královský palác Montáza, jehož rozlehlé pozemky přímo vybízejí k dlouhým procházkám. Většina interiéru je však veřejnosti uzavřená a slouží hlavně pro státní návštěvy. Palác Ras et-Tin byl postaven Mohamedem Allím a dlouhá léta sloužil jako oficiální rezidence egyptských králů. Dnes si ho můžete prohlédnout jen zvenčí.

Klasikou je Řecko-římské muzeum s množstvím tisíce let starých exponátů. Nalezneme zde nespočet mramorových soch, papyrů, mumií, sarkofágů, ozdobných předmětů a samozřejmě suvenýrů. V jeho blízkosti se nalézá originální Římské divadlo. Ze známých muzeí je riginální kupříkladu válečné muzeum nazývané "Romellova skrýš", které stojí v místě, odkud nacistický generál plánoval své "výpravy". Pro milovníky mořské fauny je připraveno Hydrobiologické muzeum s padesáti akvárii plnými ryb, mušlí, škeblí či mořských hub. Pýchou muzea je 16,5 metrů velká kostra velryby. Muzeum krásného umění láká naopak milovníky malířství a obrazů. Royall Jewellery Museum skrývá nádhernou sbírku šperků a drahocenných předmětů.

Egypt

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.