Ain Soukhna - Egypt

Ain El Soukhna je od Káhiry vzdáleno cca 120 km a od Suezského průplavu se nachází cca 40 km jižně. Toto překrásné a nejmladší egyptské přímořské letovisko na pobřeží Rudého moře, se začalo stavět v roce 1998. Najdete zde hotelové komplexy s restauracemi a kavárnami, hřiště, parky a vodní sporty, obchodní centra. Tato oáza klidu a pohody je vyhledávaná pro krásné pláže a klidné prázdninové prostředí. Atraktivitu střediska umocňuje scenérie hor, Východní arabské pouště a dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře.

Egypt - Ain SoukhnaOblast Ain El Soukhna není určena jen milovníkům slunce a relaxování na pláži. Najdeme zde i velkou spoustu historických památek. Jedny z nejstarších klášterů na světě se nacházejí na západ od Zafaranu na cestě do Kuraymat. Rituály uvnitř klášterů přetrvaly staletí a do dnešních dnů se nezměnily. Někteří z historiků říkají, že severní část Mount z Galala El Bahareya byl bod z něhož Mojžíš se svým lidem prošel na Sinaj při jejich útěku z Egypta.

Ain Soukhna je oblast Nedaleko Káhiry táhnoucí se od jihu Suezu dál v délce asi 60 kilometrů. Její název pochází od sirnatého pramene v Gebal Ataqa, nedaleké hoře Východní pouště. Skládá se většinou z přístavů, hotelových komplexů, restaurací ale i dalších zařízení, jež jsou roztroušena okolo silnice na pobřeží. Oblast byla tradičně letní lokalitou pro místní, teprve v posledních letech si získala oblibu u mezinárodních turistů. V dnešní době jsou staveny nové a nové vybavení pro turisty a také rozšiřována síť silnic vedoucích do Káhiry. Pro ubytování si můžete zaplatit jak hotelový pokoj, tak na čas pronajmout soukromou vilu, kde budete mít k dispozici veškeré potřebné vybavení.

Kromě krásných pláží a proslavených lázní a jiných kulturních center si v Ain El Soukhna můžete do sytosti užít vodních či golfových aktivit. Na výlet si můžete vyjet k hoře Sinaj, klášteru svaté Kateřiny či k Suezskému průplavu.

Egypt

reklama
reklama
Copyright © 2012 Vrtulka.cz
tvorba www stránek People For Net a.s.